Warsztaty z Legorobotyki

Od marca 2016 roku na terenie MCK Imielin, w Bibliotece Miejskiej, ruszają fascynujące, semestralne WARSZTATY Z LEGOROBOTYKI dla gimnazjalistów!

Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek od godz.17.30-20.00.

Podczas warsztatów uczniowie mają możliwość przeżywania przygody z nauką programowania wprost na wyciągniecie ręki. Zgodnie z autorskim programem zajęć, prowadzonym pod okiem doświadczonych trenerów (programistów, inżynierów robotyki i informatyki) nasi kadeci poznają od podstaw sztukę projektowania, konstruowania oraz programowania robotów LEGO. Uczą się krok po kroku tworzenia algorytmów sterowania, wykorzystania funkcji silników, czujników i serwomotorów. W formie doskonałej zabawy edukacyjnej poznają tajniki technologii przyszłości, przy udziale najbardziej zaawansowanych, najnowocześniejszych zestawów klocków LEGOMindstorms EV3. Z klocków tych w rękach uczniów powstają niesamowite, poruszające się, sterowane za pomocą pilota, smartfona lub tableta, zaprogramowane konstrukcje.