Szkolna Akcja Ekologiczna

W ostatnim tygodniu (25- 29 kwietnia) zorganizowana została Szkolna Akcja Ekologiczna z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Gra o klimat”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży zachowań proekologicznych. Podejmowane w tym czasie inicjatywy miały zwrócić uwagę uczniów na zachodzące zmiany klimatyczne oraz możliwość twórczego wykorzystania odpadów powstałych w gospodarstwie domowym.

Ogólnoszkolną inicjatywą było wykonanie na godzinach z wychowawcą biało-różowych kwiatów (z wytłoczek na jajka) i liści (z zielonej butelki typu pet), oraz kartek z życzeniami dla Ziemi, które następnie umieszczone zostały na szkolnym eko-drzewie. Ogłoszono również okolicznościowe konkursy – na rzeźbę wykonaną z materiałów recyklingowych, na wykonanie dowolnej rzeczy użytkowej z materiałów recyklingowych i tekstyliów oraz plastyczny pt. „Klimat na Ziemi – nasza wspólna sprawa”.

W poniedziałek zorganizowany został tzw. zielony dzień, wszyscy uczniowie mieli za zadanie ubrać coś zielonego i najlepiej z tego zadania wywiązała się klasa Ia. Dodatkowo na jedną  godzinę został wyłączony w całej szkole prąd.

We wtorek klasy pierwsze uczestniczyły w ekologicznych warsztatach – gra komputerowa on-line ” Gra z klimatem”,  w ramach programu pt. „Zielone gry o środowisku” organizowane przez Stowarzyszenie „Ziemia i my” – Centrum Edukacji Ekologicznej. W czwartek zorganizowana została akcja – Wymień roślinę za baterie. Finał całej akcji miał miejsce w piątek. Komisja konkursowa dokonała podsumowania i wyłoniła zwycięzców konkursów. Nagrodami w konkursach były różne rośliny – drzewo, iglaki, oraz byliny.

W konkursie na rzeźbę I miejsce za wykonanie palmy zdobyły Natalia Tomala i Wiktoria Wicher z kl. Id. Dziewczyny otrzymały w nagrodę wiąz, który posadzony zostanie na terenie Imielina oraz iglaki. Drugą nagrodę (iglaki) za wykonanie ryby otrzymały: Julia Stokowacka, Natalia Szymańska oraz Martyna Śwituła również z kl. Id. W konkursie na wykonanie rzeczy użytkowej z materiałów recyklingowych nagrodę otrzymała Martyna Śwituła z kl. Id – uczennica wykonała biżuterię. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i bylinę do posadzenia we własnym ogrodzie. Organizatorkami akcji były Bożena Zielosko i Teresa Porwit. Nagrody ufundowało Miasto Imielin.

20160428_113433