Konkurs fizyczny – „Eksperyment Łańcuchowy”

W sobotę 28 maja grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z nauczycielem fizyki uczestniczyła w wielkim wydarzeniu, pt. „Eksperyment Łańcuchowy”. Był to konkurs, który odbył się w Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Idea zabawy była bardzo prosta. Uczestnicy pracując w grupach, musieli zbudować urządzenie o wymiarach nieprzekraczających ławki szkolnej, którego działanie rozpoczyna się w chwili otrzymania kulki od mechanizmu poprzedzającego. Jego praca kończy się przekazaniem kulki urządzeniu następnemu. Pomiędzy tymi punktami, w czasie nie dłuższym niż 120 sekund, kulka ma wywołać jak najwięcej zjawisk fizycznych.

W trakcie obrad jury, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu na temat fizyki w cyklu filmów „Gwiezdne wojny”. Zorganizowano także pokaz doświadczeń fizycznych i zajęcia artystyczne. Młodzież miała szansę chodzenia po cieczy nienewtonowskiej, a także mogła zwiedzić Uniwersytet Jagielloński.

Z Krakowa gimnazjaliści nie wyjechali z pustymi rękami, bowiem każdy z nich otrzymał torbę z upominkami, a wyróżnienie przypadło dla Weroniki Komandery i jej brata, którzy wspólnie stworzyli LEGOlabirynt . Wystąpili w kategorii Rodzina. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę fizyki Monikę Stolarz. W skład drużyny weszli: Maria Kania, Karolina Dybka, Kamila Komendera, Emilia Szostek, Szymon Drzyzga, Bartosz Szkucik, Mikołaj Kosma.

Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na naszym facebooku.
Kliknij tutaj.

Share Now

Related Post