Akcja masowego czytania

10 czerwca ok. godziny dziesiątej, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja zorganizowana została przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne.  Wielu nauczycieli bibliotekarzy podkreśla, że w ich bibliotekach „nie zamykają się drzwi”. Tak było i tym razem, gdyż do wzięcia udziału w akcji zaprosiliśmy uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków, którzy co prawda jeszcze nie potrafią czytać samodzielnie, ale od czego mają starszych kolegów:-) Czekamy również na zdjęcia, zrobione  podczas czytania książek, które można przysyłać na adres: jakczytam.gimnazjumimielin@gmail.com. Zapraszamy do udziału w akcji, dajmy dobry przykład!

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post