Ogólnoszkolny Konkurs Profilaktyczny pt. „Bliżej siebie – dalej od uzależnień”.

10 czerwca odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Profilaktyczny pt. „Bliżej siebie – dalej od uzależnień”. Konkurs był zwieńczeniem realizowanego w tym roku szkolnym programu profilaktycznego dot. substancji psychoaktywnych. Głównym celem programu było promowanie wśród uczniów gimnazjum oraz ich rodziców postaw sprzyjających rozwojowi zachowań prospołecznych oraz wyposażenie młodzieży w wiedzę na temat ryzyka stosowania środków psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach profilaktyki uniwersalnej pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”, zorganizowano wyjazd do kina dla klas I na film „Bluebird” z prelekcją dot. relacji rówieśniczych, oraz dwa konkursy:  plastyczny „Dopalacze kradną życie” i konkurs wiedzy.
W tym ostatnim uczestniczyły dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Pierwsze miejsce zajęły dwie drużyny: z klasy Ia – Ciechański Olga, Śmiałkowska Anna i IIa Ścierski Marcel, Myrda Michał. Drugie miejsce wywalczyła klasa IIIa – Kowalczyk Karolina, Piecuch Dominika, a trzecie klasa IIIb – Szewczyk Karolina, Nagy Jakub. Gratulujemy!