Jubileusz 80-lecia Szkoły na Górce

Czekaliśmy na to wydarzenie kilka miesięcy i wreszcie możemy podzielić się swoimi wrażeniami z wczorajszych obchodów 80-lecia Szkoły na Górce. Po uroczystym nabożeństwie, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna udali się do hali widowiskowo – sportowej. Na początek akademii został perfekcyjnie wykonany polonez. Był to pierwszy mocny akcent tej uroczystości. Jako obecny gospodarz, głos zabrała Pani Dyrektor Anna Kubica, która powitała zaproszonych gości i przedstawiła najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Wystąpienie uzupełniała prezentacja multimedialna w formie albumu ze starymi zdjęciami. Kolejnym punktem była projekcja filmu, którego główną bohaterką była Pani Jadwiga Labus, przedstawicielka pierwszego rocznika, uczęszczającego do naszej szkoły. Po wręczeniu pamiątek gościom, którzy szczególnie zapisali się w dziejach naszej placówki, nastąpiła seria przemówień, których punktem wspólnym było zwrócenie uwagi na wysoki poziom nauczania, jak przystało Szkole na Górce oraz przedstawienie naszego gimnazjum jako wzór do naśladowania dla innych szkół tego typu. Dalszą cześć programu artystycznego stanowiło wykonanie wiązanki pieśni powstańczych przez chór szkolny Czerwono – Czarni pod dyrekcją Pani Zofii Kostorz oraz spektakl w formie pantomimy, ukazujący scenki rodzajowe z życia uczniów w szkole z lat 30 i współczesnej. Tak zakończyła się cześć oficjalna, po której można było zwiedzać szkołę, a szczególnie izbę pamięci ze zdjęciami i pamiątkami, podarowanymi na tę okoliczność przez absolwentów. O godzinie 18.00 rozpoczęła się impreza taneczna, na której bawili się absolwenci, obecni uczniowie oraz mieszkańcy miasta. Było to odzwierciedlenie powiedzenia „Muzyka łączy pokolenia”.

Naszej „jubilatce” życzymy trzymania dotychczasowego poziomu, zwłaszcza w obecnych, niepewnych dla edukacji czasach.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia: galeria 1, galeria 2

Zapraszamy do relacji video: