Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W poniedziałek 5 grudnia obchodziliśmy w gimnazjum Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W związku z tym w naszej szkole Koło Caritas zorganizowało akcję polegającą na zaproszeniu wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, podczas której zebrane zostały fundusze na pomoc dla Hospicjum Cordis z Katowic. W tym dniu można było zakupić losy z pytaniami dotyczącymi m.in. naszej szkoły i za każdą prawidłową odpowiedź otrzymać pyszne ciastko. Ciasta specjalnie na tę okazję przygotowały wolontariuszki z klas I: Karolina, Paulina i Wiktoria. Pod koniec akcji prawie wszyscy wolontariusze „spotkali się” na wspólnej fotografii. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i wsparli naszą inicjatywę składamy serdeczne podziękowania i już dziś zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz na rzecz Hospicjum.