Wizyta klas III w Urzędzie Miasta Imielin

Wszystkie klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w lekcji wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miasta. Temat lekcji brzmiał ”Jakie sprawy można załatwić w urzędzie?”. Trzecioklasiści zostali przyjęci na sali, gdzie odbywają się sesje Rady Miasta, przez burmistrza Jana Chwiędacza oraz panią Dorotę Orzeł – kierownika Referatu Spraw Obywatelskich.
Burmistrz Miasta zaprezentował uczniom zakres działalności swego urzędu jako organu wykonawczego samorządu gminnego. Przedstawił swoje kompetencje na tle uprawnień organu uchwałodawczego czyli Rady Miasta. Uczniowie zadawali burmistrzowi pytania dotyczące realizacji bieżących projektów miasta. Z kolei z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego zaprezentowała swoje zadania, w tym udzielanie ślubów cywilnych. Skarbnik miasta przedstawił sprawy finansów gminy; skąd pochodzą i jakie czynniki wpływają na zamożność gminy. Była mowa także o ważnych sesjach Rady Miasta, które odbywają się w grudniu, a dotyczą uchwalenia budżetu, czyli wydatków miasta na dany rok. Spotkanie zakończono przedstawieniem  jakie sprawy można załatwić w poszczególnych referatach Urzędu Miasta.

20170109_121527 20170109_121535