Występ wolontariuszy

We wtorek, 31 stycznia, tradycyjni kolędnicy, czyli wolontariuszki ze Szkolnego Koła „Caritas” wystąpiły dla najstarszych przedszkolaków (6-latków). Występ oprócz recytacji obejmował również wspólne kolędowanie, do którego bardzo chętnie włączyła się nasza bardzo młoda widownia wraz z paniami wychowawczyniami. Wszystko jednak zaczęło się od akcji, jaka została przeprowadzona w przerwie świątecznej, kiedy to dwie grupy wolontariuszy wcieliły się w rolę Kolędników Misyjnych i zbierały wśród mieszkańców Imielina fundusze na pomoc dla dzieci z Tajlandii. Zainspirowane tym wydarzeniem postanowiły jeszcze raz sprawdzić się w tej roli. Warto dodać, że  bożonarodzeniowe pomaganie objęło również Hospicjum „Cordis”, dla którego podczas szkolnego kiermaszu rozprowadzaliśmy ozdoby świąteczne i  ciasteczka przygotowane specjalnie na tę okazję przez Karolinę, Paulinę i Małgosię z koła wolontariatu. Wszystkim, którzy wsparli nasze akcje serdecznie dziękujemy.

IMG_1117r IMG_1119r IMG_1141r IMG_1144r

Share Now

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz

Related Post