Wyniki egzaminów gimnazjalnych

Wyniki egzaminu 2017

Kliknij w obrazek aby zobaczyć szczegóły

16 czerwca to dzień, na który trzecioklasiści i ich nauczyciele czekali z niecierpliwością, bo właśnie wtedy ogłoszono wyniki egzaminów gimnazjalnych. Przypomnijmy, że gimnazjaliści w ciągu trzech kwietniowych dni zmagali się z sześcioma egzaminami, podczas których musieli opanować stres i wykazać się znajomością ogromnej partii materiału: z historii, języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych (fizyki, chemii, geografii i biologii) oraz języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Z radością i dumą możemy się pochwalić wynikami naszych wychowanków. Po raz kolejny udowodnili, że wytężona praca i zaangażowanie obu stron – uczniów i nauczycieli – przynosi wymierne efekty. Średnie wyników z wszystkich egzaminów, podobnie jak w ubiegłych latach, są wyższe niż średnie kraju, województwa i powiatu. Potwierdza to, że nauka, wiedza i kształcenie młodych, myślących i ambitnych ludzi jest priorytetem w naszej szkole. Trzecioklasistom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie życzymy naszym wychowankom, którzy już wkrótce ruszą w dalszą edukacyjną drogę, kolejnych sukcesów na miarę ich możliwości i satysfakcji z pogłębiania wiedzy i rozwijania pasji.

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz