Pożegnanie uczniów klas III

Podczas podniosłej akademii pożegnaliśmy klasy trzecie. Na uroczystości w obecności rodziców uczniów i przedstawicieli władz wręczono gimnazjalistom dyplomy ukończenia szkoły i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Złotą tarczę, odznaczenie za najwyższą średnią ocen, odebrała Weronika Mazurkiewicz. Przypomnijmy, że Weronika jest dwukrotną laureatką olimpiady z języka polskiego (rok szkolny 2015/2016 o 2016/2017) oraz finalistką tegoż konkursu z matematyki. Uczennica klasy 3a osiągnęła również najwyższy wynik w szkole z egzaminów gimnazjalnych. Władze miasta ufundowały nagrody rzeczowe w postaci tabletów dla uczniów ze średnią ocen 5,0 i wyższą, a Rada Rodziców wręczyła statuetki wszystkim laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Są wśród naszych gimnazjalistów uczniowie, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością na rzecz szkoły. Pamiętamy o tym i doceniamy to właśnie w takim dniu, wręczając im medale. Listy gratulacyjne i szczególne podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły zostały również ofiarowane rodzicom naszych wychowanków. W części artystycznej uczniowie przedstawili nakręcony przez siebie film „Dzień z życia gimnazjalisty”, który przez publiczność został odebrany bardzo entuzjastycznie. Warto wspomnieć tu o osobach, których nie było widać na ekranie, ale miały ogromny wpływ na realizację i ostateczny kształt projektu. Błyskotliwy i żartobliwy tekst narratora przygotował i wygłosił Natan Pietrzyk z klasy 3c, natomiast za kręcenie scen i montaż filmu odpowiedzialny był Damian Goryczka z klasy 3a. Uczniowie pracujący nad stworzeniem filmu, szczególnie Weronika Mazurkiewicz, Wiktoria Breitkopf, Konrad Borówka, Małgorzata Sorek i Marzena Strojny z klasy 3a i nieoceniony aktor – „Ten, którego wszędzie pełno” Przemysław Kupczyk z 3c, poświęcili dużo czasu i energii nad wykonaniem zadania. Jednak warto było! Wzruszającym momentem było także obejrzenie prezentacji multimedialnej stworzonej ze zdjęć naszych trzecioklasistów i wysłuchanie piosenki Eda Sheerana „Photograph” w wykonaniu Przemka. Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach, zawarcia wartościowych przyjaźni i spotkania na swej drodze dobrych pedagogów. Będziemy o Was pamiętać.

GALERIA 1
GALERIA 2
GALERIA 3

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post