Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dziś – 4 września – oficjalnie rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018. To wyjątkowa inauguracja, gdyż w związku z reformą oświaty Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie zostaje przekształcone w Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Śląskich z oddziałami gimnazjalnymi. W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas senator Rzeczypospolitej Polskiej Czesław Ryszka oraz przedstawiciele władz miasta – burmistrz Jan Chwiędacz, przewodniczący Rady Miasta Tomasz Lamik i przewodniczący Komisji Oświaty Marian Oleś. Goście wygłosili krótkie przemówienia i życzyli uczniom oraz nauczycielom udanego nowego roku szkolnego oraz wysokich wyników w nauce. Serdecznie dziękujemy senatorowi Czesławowi Ryszce za pakiet filmów o treści patriotycznej. W tym roku naukę w naszej placówce kontynuują uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, a rozpoczynają siódmoklasiści. Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie jako jedyna w powiecie bieruńsko-lędzińskim dysponuje klasą sportową, w której uczniowie będą rozwijać swoje piłkarskie pasje (sekcja piłki siatkowej dziewcząt i sekcja piłki nożnej chłopców). Jest to odpowiedź na potrzeby i zainteresowania młodych miłośników sportu oraz ich rodziców. Wszystkim uczniom w tym nowym roku szkolnym życzymy inspirujących zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w przyjaznej, serdecznej atmosferze. Serdecznie witamy w naszym gronie uczniów klasy 7a o profilu sportowym, której wychowawcą jest p. Mariola Stolarczyk, klasy 7b pod opieką p. Moniki Stolarz, klasy 7c z wychowawcą p. Anną Turczyńską i klasy 7d wraz z wychowawcą p. Tadeuszem Bryszem.

Galeria zdjęć:

Zapraszamy również do fotogalerii na Facebooku – TUTAJ