Miejskie i szkolne obchody Dnia Niepodległości

Tradycyjnie w trakcie obchodów Dnia Niepodległości na imielińskim rynku delegacja naszej szkoły, pod przewodnictwem Pani Dyrektor, złożyła kwiaty pod pomnikiem powstańców śląskich.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Podczas uroczystej akademii z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny o treści patriotycznej. Nie brakło pięknych i znanych wierszy polskich poetów recytowanych przy wtórze muzyki oraz wzruszających piosenek w wykonaniu chóru i solistów. W pamięci z pewnością pozostaną nam niezwykłe interpretacje choćby takich utworów, jak „Miejcie nadzieję…” z repertuaru Jacka Wójcickiego czy poruszająca „Dziewczyna z granatem”. Pamiętać będziemy też słowa poety czasów niepoetyckich – Adama Asnyka:
„Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość”

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post