Brązowy Krzyż Zasługi dla nauczyciela historii

W dniu 21 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość nadania orderów i odznaczeń przyznawanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W czasie uroczystości udekorowano 160 osób – nauczycieli i pracowników oświaty z województwa. Przyznanych zostało 12 Krzyży Zasługi Złotych, Srebrnych i Brązowych oraz 141 medali za Długoletnią Służbę oraz medali Komisji Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazł się nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Pan Mariusz Gąsiorczyk. Krzyż otrzymał z rąk II Wicewojewody Śląskiego Pana Mariusza Trepki, a gratulacje złożyła Śląska Kurator Oświaty – Pani Urszula Bauer. Nauczyciel został uhonorowany orderem nie tylko za długoletnią pracę również za działalność związkową i społeczną. W trakcie uroczystości głos zabrał II Wicewojewoda, który pracę nauczycieli określił jako służbę i podziękował za trud wychowania młodzieży. Do podziękowań dołączyła się również Śląska Kurator Oświaty, która dodała podziękowania dla pozostałych pracowników oświaty. Wskazała, że odznaczenia są uhonorowaniem rzetelnej, sumiennej i długoletniej pracy nauczycieli i pracowników oświaty. Podziękowania również złożyli obecni reprezentanci społeczności uczniowskiej oraz przedstawiciele związków zawodowych. Uroczystość wyróżnienia nauczycieli i pracowników oświaty zakończył występ artystyczny młodzieży z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

23658814_298404340671911_4356474853972114966_n

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post