XVI Konkurs Poprawnego Słowa

XVI Konkurs Poprawnego Słowa przyciągnął do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie najlepszych młodych znawców polskiej ortografii. Uczestnikami byli uczniowie z powiatu bieruńsko – lędzińskiego, którzy musieli zmierzyć się z najeżonym ortograficznymi pułapkami dyktandem. „Pseudomalarz, eksanabaptysta, znany bawidamek, który zszedł Góry Bihorskie w tę i we w tę stronę i chwalił się swoim abchaskim pochodzeniem ( notabene Abchazja była krainą całkowicie mu nieznaną ), stał przed obrazem i w zamyśleniu skubał brzeg brudnożółtej, moherowej bonżurki, której krezka straciła już biały kolor. Dawno przebrzmiała sława twórcy miejscowej bohemy sprawiła, że jego mieszkanie przy alei Róż, w którym unosił się delikatny, mdłosłodki zapach rogoży, dalii, fuksji, grążela i kochii stojących w wazonie koloru wina burgundzkiego, było puste”– tak brzmi fragment dyktanda, z którym zmierzyli się piszący. Zabawa zgromadziła najlepszych młodych znawców ortografii polskiej z całego regionu. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Imielin – Jan Chwiędacz, który zwycięzcom wręczył nagrody. Najlepsza okazała się Wiktoria Warzecha ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Imielinie (klasa III a gimnazjum ). II miejsce zajęła Kamila Komendera z tej samej szkoły ( klasa III c gimnazjum ), zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni ortografii. Na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Królikowska z Gimnazjum w Bojszowach. Laureaci otrzymali nagrody w postaci: zestawu profesjonalnych głośników, drona, kamery sportowej oraz pamiątkowe dyplomy a Wiktoria również okazałą statuetkę. „To bardzo dobry i potrzebny konkurs, który kształtuje świadomość językową młodych ludzi. W czasach chaosu językowego budujące jest to, że zwycięzca naszej zabawy, w tak trudnym dyktandzie, popełnił tylko kilka błędów” – dodaje Magdalena Świątek, polonistka, współorganizatorka konkursu.

GALERIA

29352391_932242333634735_8257661624458329914_o

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post