Archidiecezjalne Święto Caritas

W sobotę 07.04 członkowie Szkolnego koła Caritas udali się do Katowic na Archidiecezjalne Święto Caritas. Rozpoczęło się ona w katowickiej katedrze gdzie najpierw wysłuchaliśmy konferencji o celach i zadań podejmowanych przez członków Caritas oraz uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem Metropolity Arcybiskupa Wiktora Skworca. Następnie udaliśmy się na poczęstunek do Wydziału Teologicznego jak i do kina na projekcję filmu „Maria Magdalena”. Na koniec wspólnego świętowania nie mogło zabraknąć pysznych lodów. Powracaliśmy pełni radości mając w sercach słowa Arcybiskupa: „Bogu niech będą dzięki za wszystkich, którzy przynagleni Jego Duchem, spieszą z pomocą swoim bliźnim!” – wołał arcybiskup katowicki. – „Duch Święty, szanując naszą wolność, podpowiada takie dzieła miłosierdzia, jakich sami nie bylibyśmy w stanie dostrzec” – powiedział. Oby było ich jak najwięcej z udziałem naszego Szkolnego Koła Caritas!!! Dobrze, że jesteście!!!”

FOTORELACJA 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post