Nasi nauczyciele wrócili z zagranicznego szkolenia

Uczestnicy szkolenia CLIL and ICT Tool for Teachers working with CLIL powrócili ze szkolenia z głowami pełnymi pomysłów, Europassem oraz certyfikatami ukończenia kursów, które poprowadził Mario Cordina – trener, wykładowca w Executive Training Institute, Malta. Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia:
– wprowadzenie do CLIL (Zintegrowane nauczanie przedmiotowo -językowe)
– wykorzystanie Multidict – wykorzystanie Wordlink- webquests
– tworzenie – tworzenie interaktywnych ćwiczeń online
– tworzenie zasobów CLILstore
– narzędzia prezentacji Mario Cordina zaznajomił nauczycieli z całą bazą ciekawych i innowacyjnych aplikacji oraz programów wspierających proces nauczania i uczenia się, w tym m.in:
www.learningapps.org
www.tes.com
www.edpuzzle.com
www.canva.com
www.imgur.com
www.classtools.net
www.mentimeter.com/
www.socrative.com/
www.thinglink.com
Nauczyciele stworzyli również własne portfolio do wykorzystania w pracy z uczniem.
Równolegle uczestnicy szkolenia Family Folklore and Traditions odbyli warsztaty oraz lekcje w terenie w celu poznania bogatego folkloru oraz rodzinnych tradycji kultywowanych na Malcie oraz w sąsiadujących krajach Morza Śródziemnego. Poznali metody przenoszenia lekcji w teren, poza mury szkoły tak aby lekcje stawały się bardziej inspirujące i zachęcały do poszerzania wiedzy. Uczyli się jak wykorzystywać materiały źródłowe, ulotki, broszury na swoich lekcjach. Rozwijali umiejętności komunikowania się w j.angielskim poprzez wymianę wiedzy oraz dzielenie się osobistymi doświadczeniami z innymi uczestnikami kursu oraz wykładowcą. Zgłębiali wiedzę z zagadnień takich jak:
– dawne i obecne tradycje zawierania małżeństw
– wierzenia i przesądy w Europie Centralnej i na Malcie
– tradycje narodzin i pochówku zmarłych
– wiejskie festyny i uroczystości
– tradycyjny handel i rzemiosło
– śródziemnomorskie mity i legendy, kult Bogini Matki w krajach śródziemnomorskich
– sposoby życia & tradycyjna muzyka folkowa.
Teraz przyszedł czas na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce!

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post