Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2018 r. świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Historia naszego kraju jest bardzo burzliwa, granice państwa zmieniały się wielokrotnie. Żyjemy w czasach, gdy możemy cieszyć się wolnością, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze tak było. Jak powiedział Józef Piłsudski: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Najważniejsze fakty z historii Polski zostały przypomniane podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Prezentacje multimedialne, recytacje wierszy oraz wzruszająco wykonane utwory muzyczne nadały szczególnego charakteru temu wyjątkowemu  dniu. Czwartoklasistki zaprezentowały układ taneczny, natomiast wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali popularne piosenki patriotyczne. Przed akademią reprezentanci klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wzięli udział w historycznej grze terenowej, która w ciekawy i nietypowy sposób przybliżyła uczniom wydarzenia, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę świata. Głównym obchodom towarzyszyło wydanie listopadowego numeru „Gazetki Szkolnej” ze specjalnym dodatkiem zawierającym teksty pieśni patriotycznych oraz utworzenie stałej ekspozycji gazetki ściennej, poświęconej pamięci Wojciecha Sapety – patronowi ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła. Mamy nadzieję, że ten dzień rozbudził w naszych uczniach dumę z bycia obywatelem naszego kraju.
Na fotorelację ze szkolnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy na szkolny profil na portalu Facebook – https://pl-pl.facebook.com/sp1.imielin/