Lekcje w terenie

„Niewielka Śląska Szkoła XXI wieku“ to tytuł projektu realizowanego w naszej szkole. Celem grupy projektowej Family, Folklore and Traditions jest m.in. przeprowadzanie warsztatów i lekcji w terenie. 25 kwietnia 2019 r. właśnie odbyły się takie zajęcia. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w lekcjach poza murami szkoły. Pierwsze zajęcia geograficzne zostały przeprowadzone na wygasłym przed milionami lat wulkanie na Górze Świętej Anny. Uczniowie wyszukiwali i rozpoznawali rodzaje skał. Drugi blok nawiązywał do setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego oraz patronów naszej szkoły. Obejmował udział w żywej lekcji historii „Powstania śląskie i plebiscyt ” w Muzeum Czynu Powstańczego (wykorzystanie ekspozycji muzeum ulotek i broszur do rozwiązania zadań). Ostatnim elementem lekcji poza murami szkoły było poznanie przeszłości zamku w Mosznej.

FOTORELACJA1

FOTORELACJA2