Nasze uczennice w Sejmie Dzieci i Młodzieży

1 czerwca w ławach poselskich zasiądą nasze uczennice – Wiktoria Chwiędacz i Paulina Sorek, które zakwalifikowały się do Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku temat zadania rekrutacyjnego brzmiał następująco: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Dziewczyny już na samym początku zadecydowały, że będzie to kobieta. Po analizie źródeł elektronicznych i tradycyjnych wybór padł na Marię Moczydłowską. Aby dotrzeć z biografią posłanki do zróżnicowanego odbiorcy, opracowano i stworzono blog, a dla osób nie będących za pan brat z technologiami informacyjnymi przygotowano ulotki. Mając na uwadze ludzi niedowidzących Wiktoria i Paulina nagrały audiobooka. Wszystkie te działania zostały docenione przez organizatorów SDiM, czyli przez Kancelarię Sejmu RP oraz Instytut Pamięci Narodowej.