Wyjazd na Stadion Śląski

Pierwsze klasy wybrały się dziś na swą pierwszą wycieczkę. Wyjazd miał charakter zarówno integracyjny, jak i edukacyjny. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Stadion Śląski w Chorzowie. Na samym początku przewodniczka zaprowadziła zwiedzających do szatni dla reprezentacji, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy zawodnik kadry narodowej. Uczniowie zostali oprowadzeni też po innych zakamarkach – zobaczyli pomieszczenia z sauną, jacuzzi oraz salę odnowy biologicznej, z której zwykle korzystają piłkarze. Pierwszoklasiści posłuchali również krótkiej opowieści o historii stadionu, jego pojemności, przebudowie, a także o imprezach, jakie odbędą się w tym miejscu w najbliższym czasie. Wielkie wrażenie na najmłodszych zrobiło wejście na płytę boiska i urządzona tam krótka rozgrywka piłkarska. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili miejsca dla obsługi technicznej, gdzie znajdują się wozy transmisyjne relacjonujące na żywo odbywające się imprezy. Ciekawostką jest, że na terenie Stadionu Śląskiego znajduje się również więzienie, do którego trafiają krewcy kibice, którzy mają problemy z dyscypliną na stadionie. Na zakończenie pierwszoklasiści dotarli do recepcji, skąd wyposażeni w opaski odblaskowe bezpiecznie udali się w drogę powrotną. To z pewnością była niezapomniana wycieczka.

W objęciach marzeń …😊❤️💪

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Poniedziałek, 9 września 2019

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz