II miejsce w X Regionalnym Konkursie Ortograficznym w czterech językach

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczennica klasy VIII c Patrycja Pirożek zdobyła II miejsce w X Regionalnym Konkursie Ortograficznym w czterech językach, który został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Celem konkursu jest motywowanie uczniów najstarszych klas szkół podstawowych do rozwijania i doskonalenia kompetencji językowych, w szczególności w zakresie znajomości ortografii języka polskiego i języków obcych nowożytnych (angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego). Dodajmy, że w konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice brało udział 90 uczniów, a tytuł laureata upoważnia do uzyskania punktów dodatkowych podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Serdecznie gratulujemy!!!

20200227_125003_Film4

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post