Ekologiczne warsztaty Szkolnych Kół Caritas

Przewodnicząca szkoły Natalia Stolorz wraz z opiekunem szkolnego koła Caritas siostrą Fabią, 26 lutego wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Ekologia integralna encykliki Laudato Si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Caritas Polska. Uczestnicy ze Szkolnych Kół Caritas i tworzącego się Centrum Wolontariatu wysłuchali prelekcji nt. naukowych aspektów ochrony środowiska i klimatu, dowiedzieli się, dlaczego jako katolicy powinniśmy zajmować się klimatem i co na ten temat mówi papież Franciszek w encyklice Laudato si’. Był też czas na wspólną Eucharystię oraz posiłek. W drugiej części warsztatów intensywnie zastanawialiśmy się nad problemami ekologicznymi w naszej okolicy oraz sposobami ich rozwiązywania. Teraz pora na stworzenie projektów i ich realizację w lokalnym środowisku🌳🌿🍃 O dalszych działaniach w naszej szkole już wkrótce!!