Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP. W tym roku bohaterką projektu jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W sobotę, w warszawskim Ogrodzie Saskim utwór w całości został w znakomity sposób odczytany przez ponad 60 aktorów. Również nasza szkoła postanowiła włączyć się w tę akcję. Serdecznie zapraszamy Was do nagrania krótkich filmów (do 1 minuty), w których zaprezentujecie wybrane fragmenty „Balladyny”. Mile widziane kostiumy i rekwizyty nawiązujące do treści tekstu. Na prace czekamy do piątku 18 września, wysyłajcie je e-mailem pod adres: beata.kubica@sp1.imielin.pl . A tymczasem popatrzcie, jak fragment „Balladyny” czytali dziś na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6 d.

Kliknij, aby obejrzeć film

Bez tytułu