Akcja pisania świątecznych życzeń

Jak spędza Boże Narodzenie brytyjska królowa?
Co przygotuje na Wigilię król Hiszpanii?
Czy książę Liechtensteinu śpiewa kolędy?
Z jakim nastawieniem oczekuje Wigilii król Holandii?
Czy norweski król to jeszcze wiking?
Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać, jak brzmią odpowiedzi na zadane tu pytania (oraz wiele innych). Zorganizowaliśmy akcję pisania świątecznych życzeń do wymienionych wyżej osób. Tak, bardzo ważnych osób 🙂
W trudnym czasie, z jakim wszyscy się mierzymy, chcemy dać trochę uśmiechu, nadziei i symbolicznie podzielić się opłatkiem. Przy okazji liczymy na to, że dowiemy się nieco o zwyczajach panujących na europejskich dworach.
Dziękujemy w tym miejscu zaangażowanym uczniom, którzy z entuzjazmem pisali świąteczne życzenia. Ich lista wcale nie jest krótka: Ala Gwóźdź, Karolina Janik, Oliwia Ryszka, Mateusz Trebuniak i Natalia Weidemann (po angielsku); Dominika Jagielska, Zosia Pielorz, Zosia Stolorz i Paulina Zawadzka (po hiszpańsku); Natasza Makowski, Malwina Mastalerz i Marysia Mieszczakowska (po niemiecku) oraz Magda Bortel (po niderlandzku oraz norwesku!). Dziękujemy również paniom, uczącym w naszej szkole języków obcych, które bardzo pomogły w redakcji i nadaniu ostatecznego kształtu naszym listom: Katarzynie Jagiełce, Martynie Kowolik oraz Annie Żurawik.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Poniedziałek, 14 grudnia 2020

Share Now

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz

Related Post