Memy na polskim

Dla ósmoklasistów trwa gorący okres powtórek przedegzaminacyjnych. Przy okazji utrwalania wiadomości o fraszkach Jana Kochanowskiego uczniowie klasy 8a przeanalizowali współczesne fraszki innego znanego mistrza języka – Jana Sztaudyngera. Rozmowa na temat problematyki tych krótkich, często ironicznych tekstów stała się inspiracją do stworzenia przez uczniów memów, związanych z wierszami autora „Życie mnie mnie”. Podobną zabawę podjęła klasa 7a, która po zakończeniu cyklu lekcji o „Zemście” Aleksandra Fredry przygotowała memy dotyczące lektury. Zadanie może z pozoru wydawać się łatwe, ale wybór odpowiedniej ilustracji pasującej do komedii z epoki romantyzmu wymaga dobrego zrozumienia tekstu, umiejętności interpretacji i błyskotliwości. Dzielimy się z Wami kilkoma pracami naszych uczniów.

GALERIA MEMÓW