Dzień Dziecka

Tyle uśmiechów, ekscytacji, zniecierpliwienia i zaangażowania jednocześnie już dawno nie widzieliśmy u ponad setki dzieci na raz. Ogromnych emocji dostarczyła naszym najmłodszym uczniom gra terenowa zorganizowana specjalnie dla nich z okazji Dnia Dziecka. Poszukiwanie kodów QR, rozwiazywanie łamigłówek, wykonywanie ciekawych zadań towarzyszyło im na całej trasie od szkoły aż na Kopiec. A co najważniejsze, udało się zintegrować nasze dzieciaki po tak trudnym dla nich okresie nauki zdalnej. Wszystkim naszym uczniom życzymy tyle samo uśmiechu każdego dnia

FILM

Klasy IV z okazji swojego święta udały się na poranną eksplorację terenu. Zainspirowani wyczynami klas VII my również postanowiliśmy zdobyć… może nie najwyższą górę w Imielinie, a najwyższe drzewo 🙂 W międzyczasie rozegraliśmy mecz w piłkę nożną, wybudowaliśmy całkiem zgrabne schronienie w lesie oraz wzięliśmy udział w kilkunastu grach i zabawach na świeżym powietrzu. Korzystając z wcześniej zamówionej pogody rozpaliliśmy ognisko, na którym przygotowaliśmy pianki marshmallow oraz kiełbaski. W trakcie trwania imprezy nasza grupa powiększyła się o dodatkowego, czworonożnego uczestnika, który co jakiś czas podchodził i domagał się głaskania 🙂 Gdy miejsce naszej zabawy zostało przywrócone do pierwotnego stanu, a deficyt cukru został zniwelowany pysznym pączkiem, byliśmy gotowi, by wracać do szkoły. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

FILM

W trakcie spotkania klasowego z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 6a uczestniczyli w zadaniu zespołowym pt. „Marshmallow Challenge” polegającym na zbudowaniu w 18 minut jak najwyższej wieży z makaronu spaghetti, taśmy malarskiej, sznurka i jednej pianki Marshmallow, potem były zabawy sportowe, dobra pizza, spacer w okolicach szkoły i lody w kawiarni HAPPY CAFE 🙂.

Dzień Dziecka na sportowo w klasie 6b

FOTOGALERIA

Klasa 6c rozpoczęła świętowanie Dnia Dziecka od wizyty w zakładzie fotograficznym Foto Video Adam. Wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz poznali tajniki pracy fotografa. Później był czas na słodkości w kawiarni oraz gry i zabawy na boisku szkolnym😊

FOTOGALERIA

Klasa 6d przygotowania do obchodów Dnia Dziecka rozpoczęła w piątek, kiedy dowiedziała się o pomyśle pani Ewy Szkołut dotyczącym gry terenowej adresowanej głównie dla uczniów klas pierwszych i drugich. Po zapoznaniu się ze szczegółami szóstoklasiści bardzo chętnie podjęli się pomocy swym młodszym kolegom. Jako kapitanowie wylosowali swoje drużyny, a dziś rano spotkali się i zapoznali z członkami grup. Jak się okazało, zabawa była rewelacyjna. Uczniowie klasy 6d obsługiwali aplikację, w której zapisane były szczegóły gry, udzielali wskazówek, pilnowali właściwej trasy, a w razie potrzeby delikatnie pomagali przy rozwiązaniu zadań. To był świetny sposób na integrację młodszych i starszych roczników. Po zdobyciu skarbu i wspólnej zabawie na Kopcu uczniowie w doskonałych humorach wyruszyli do szkoły, a po drodze oczywiście zatrzymali się na rynku, no bo jak w taki piękny ciepły dzień nie skosztować lodów i przejść obojętnie obok zapraszającej do figlów fontanny. Po powrocie do swej sali szóstoklasiści mieli chwilę na słodki poczęstunek od Rady Rodziców oraz upominki. Ten pełen atrakcji dzień zakończyliśmy zabawą bańkami mydlanymi na boisku.

FOTOGALERIA

Klasy VII świętowanie Dnia Dziecka zaczęły od słodkości. A żeby spalić kalorie, wybrały się potem na wyprawę celem zdobycia najwyższego szczytu Imielina 🙂

Dzień Dziecka w 8a – Park Wodny w Tychach 🙂 – FOTOGALERIA

Pozostałe klasy ósme świętowały swój dzień udając się na wycieczkę, którą rozpoczął spacer po Parku Gródek w Jaworznie. Następnym punktem naszej wycieczki były odwiedziny parku tematycznego Geosfera. Spacerując po terenie, uczniowie mogli podziwiać naturalnych rozmiarów paleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców, ekspozycje przedstawiające i przybliżające historię, a dokładniej okres triasu. Prawdziwym hitem okazał się dla naszych ósmoklasistów plac zabaw 🙂 Wielką frajdą okazał się ostatni etap wycieczki, czyli wizyta w Parku „Szyjki” w Libiążu. Dmuchańce i mini golf cieszyły się dużym powodzeniem. Po ekstremalnych wyczynach na placu zabaw uczniowie spożyli obiad i bardzo zadowoleni wrócili do domów.