Pielgrzymka Powstańcza na Górę św. Anny dla dzieci i młodzieży szkół imienia Powstańców Śląskich z województw opolskiego i śląskiego

18 czerwca reprezentacja naszej szkoły (poczet sztandarowy, dyrektor szkoły, Samorząd Uczniowski oraz nauczyciel historii) z wielką przyjemnością uczestniczyła w pielgrzymce zorganizowanej przez Muzeum Czynu Powstańczego. Głównym celem pielgrzymki na Górę Św. Anny było upamiętnienie wydarzeń sprzed stu lat oraz integracja szkół zajmujących się tematyką powstań śląskich. Po powitaniu pielgrzymów przez dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego odbyła się uroczysta msza w Bazylice pw. św. Anny, następnie przy Pomniku Czynu Powstańczego miał miejsce uroczysty apel i złożenie kwiatów oraz zniczy. Po poczęstunku w Muzeum Czynu Powstańczego zebrani wzięli udział w koncercie laureatów Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki oraz pokazie tradycyjnych tańców śląskich w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Spod Buczyny” oraz szkoły tańca „Orian-Show”. Na zakończenie na błoniach przy Muzeum Czynu Powstańczego wysłuchano koncertu Pieśni Walczącego Śląska.