Fascynujący świat biologii

Wszyscy wiedzą, że pierwsze wrażenie jest ważne (najważniejsze). Dotyczy to również wrażenia, jakie na uczniu wywrze pierwsze spotkanie z danym przedmiotem. Jeżeli lekcja będzie nietypowa, ciekawa, może dodatkowo zainteresować. Dzisiaj każdy z uczniów klas piątych miał możliwość rozbudzenia fascynacji nowym przedmiotem – biologią.
Podczas lekcji każdy wyczytany uczeń podchodził do stolików, na których leżały różne pomoce, okazy biologiczne. Należało jeszcze raz się przedstawić, wybrać jeden eksponat i powiedzieć o nim kilka słów, jeżeli coś ciekawego się o nim wiedziało. Można było też sięgnąć po okaz, który budził zainteresowanie, ale nie miało się pojęcia, co to jest. Wtedy nauczyciel odpowiadał na pytanie ucznia. Piątoklasiści mieli też możliwość krótko opowiedzieć o swoich zainteresowania biologią.
Najbardziej emocjonujące okazały się: czaszki (ludzka jak i psa), szkielet królika (uczniowie myśleli, że to szkielet dinozaura) oraz wylinka ptasznika i duży model zęba ludzkiego.