Piknik Edukacyjny „Bądź Widoczny, Bądź Bezpieczny”

Jak można spędzić sobotę? Wesoło i z pożytkiem. 😄 Grupa uczniów klas 4, 5 i 7 pod opieką nauczycieli uczestniczyła w Pikniku Edukacyjnym „Bądź Widoczny, Bądź Bezpieczny”, zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tychach. Dzieci spotkały się z policją, strażą pożarną i inspekcją transportu drogowego. Najpierw obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze oraz poznały teoretycznie i praktycznie zasady udzielania pierwszej pomocy. Dużą atrakcją był symulator jazdy na motorze i samochodzie, natomiast największe wrażenie na uczestnikach pikniku wywarła symulacja dachowania samochodu i testy zderzeniowe. Uczniowie sprawdzili nabytą wiedzę podczas testu na kartę rowerową. Przy tej okazji serdecznie gratulujemy zwyciężczyni z naszej szkoły, uczennicy klasy 4a – Amelii, która otrzymała hulajnogę. Mamy nadzieję, że nagroda sprawiła wiele radości. Dmuchańce, wata cukrowa oraz upominki dla wszystkich uczestników pikniku sprawiły, że wszyscy wrócili do domu w doskonałych humorach.