Inspiracje lekturowe w 7c i 7d

„Mały Książę” to jeden z utworów, które uczniowie czytają najchętniej. Dzięki rozmowom na temat lektury prowadzonym podczas lekcji poznają ukryte znaczenie i głębokie przesłanie płynące z tej pięknej przypowiastki filozoficznej. A ponieważ wiadomo, że najlepiej zapamiętuje się to, z czym wiążą się nasze emocje, warto uruchomić wyobraźnię i kreatywność. I tak właśnie stało się w klasach 7c oraz 7d. Przygodę z Małym Księciem w 7d rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiedzy dotyczącej treści lektury, wykorzystując dobrodziejstwa IT i rozwiązując test w aplikacji Kahoot. Było baaaardzo emocjonująco! 😃 Natomiast na zakończenie cyklu lekcji uczniowie obu klas wykonali prace plastyczne, pozwalające im lepiej zapamiętać mądrości zawarte w książce Exupery’ego. Siódmoklasiści tworzyli plakaty z aforyzmami z utworu oraz projektowali oryginalne koszulki inspirowane treścią lektury. Powstał również wyjątkowy i niepowtarzalny kubek, z którego byłby dumny sam Mały Książę!

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post