Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Jako, że spotkania z misiami to sama przyjemność, nie ograniczyliśmy się do jednego dnia, tylko świętowaliśmy cały tydzień wraz z uczniami klas I – III i przedszkolakami z grupy Skrzaty. Miejscem spotkań była biblioteka szkolna, więc na początek nasi gości wysłuchali wierszy i opowiadania ze szkolnego księgozbioru. Czytającymi były ich starsze koleżanki z klas VII. Po lekturze przyszedł czas na rozwiązywanie zagadek z bajki o Kubusiu Puchatku. Dzieci nie miały problemów z odgadnięciem postaci z bajki, której bohaterem jest miś o małym rozumku. Kiedy już dosyć było siedzenia, przyszedł czas na tegoroczny hit, czyli fotobudkę, która wykonała dla na Pani Anna Kwiecień, za co serdecznie dziękujemy. Nasi mali przyjaciele wyglądali uroczo jako słodkie misie. To jeszcze nie był koniec atrakcji. Jak świętować, to tańczyć w rytm misiowych przebojów i pokazywać odpowiednie ruchy do tekstu piosenki. Na koniec szczypta rywalizacji przy układaniu puzzli i rozdanie pamiątkowych medali, a dla naszych gości z przedszkola dodatkowym upominkiem były zakładki do książki z wierszem „Prośba książki” autorstwa Jana Huszcza. Wspólnie spędzony czas był równie przyjemny jak przytulanie ulubionego misia.