Dogoterapia w klasie 2b

Dzisiaj kolejny raz naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – pies terapeuta Loki wraz ze swym opiekunem Panią Sławomirą Czech z Pomocnych Łapek. Dzieci z klasy 2b uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psami, jak je karmić i jak o nie dbać. Miały, także okazję podziwiać „psie sztuczki”. Zabawa z psem jest nie tylko formą miłego spędzania czasu, ale także pełni ważną rolę terapeutyczną i edukacyjną. Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku.
Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!