Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W dniu dzisiejszym na uroczystym pasowaniu klasy pierwsze gościły w szkolnej bibliotece. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. Pierwszoklasiści otrzymali także piękne zakładki, a ich rodzice – książki przygotowane przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa. Panie bibliotekarki zredagowały z tej okazji specjalny list, dotyczący roli czytania w życiu małego dziecka.