Wernisaż wystawy o Powstańcach Śląskich

Od lat dbamy o to, aby kolejne pokolenia naszych uczniów wiedziały kim był patron ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła. W tym roku szkolnym pragniemy zachować pamięć o Wojciechu Sapecie poprzez udział w projekcie „100/100. Przywróćmy pamięć o powstańcach!”. „Celem projektu jest popularyzacja sylwetek bohaterów okresu powstań śląskich i plebiscytu na Górnym Śląsku, pogłębienie wiedzy o tamtych wydarzeniach i zebranie materiałów dotyczących uczestników powstań śląskich i akcji plebiscytowej, a w szczególności zachęcenie potomków powstańców śląskich do zainteresowania się – nierzadko tragicznymi – losami swoich przodków i podzielenie pamięcią o bohaterach naszej historii”.
Podsumowaniem projektu był dzisiejszy wernisaż wystawy w Muzeum Śląskim. W wernisażu uczestniczyli potomkowie bohaterów walczących o pokój i wolność oraz przedstawiciele władz, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post