Projekt „Łyk dla zdrowia”

Projekt „Łyk do zdrowia” poświęcony jest uświadamianiu dzieci i młodzieży o istocie picia odpowiedniej ilości wody. Ile wody należy pić, aby nasz organizm dobrze funkcjonował? Co się dzieje, kiedy jesteśmy odwodnieni? O jakich porach należy pić? Jakie są sposoby na picie większej ilości wody oraz co się dzieje, kiedy jesteśmy odwodnieni? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali dzisiaj uczniowie wszystkich naszych klas uczestnicząc w warsztatach przeprowadzonych przez uczniów trzech szkół:
💦II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach,
💦VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach,
💦Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. Nasi uczniowie wzięli także udział w quizie związanym z wodą i otrzymali nagrody w postaci butelek filtrujących. 💦💦💦💦💦💦💦💦