📚Spotkanie autorskie z p. Gabrielą Kotas📚

31 marca 2022 r. w naszej szkole gościliśmy pisarkę – Panią Gabrielę Kotas, autorkę książek dla dzieci i dorosłych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I-III.
Podczas spotkania uczniowie wysłuchali fragmenty utworów. Dużą atrakcją była możliwość animacji fragmentu wiersza z książeczki Misie-Gabrysie. Autorka przybliżyła nam arkana pracy pisarza. Opowiedziała o swoich inspiracjach, które jak się okazuje mogą być bardzo blisko – ukochany pies, wzięta pod opiekę sarenka czy po prostu kura.
Pani Gabrysia uświadomiła nam, że tak naprawdę, wszystko może być inspiracją, może dać impuls do pisania i można osiągnąć wiele jeśli tylko bardzo się chce.
Myślę, że wszyscy uczestnicy zapamiętają, jak bardzo ważne są marzenia, pamięć o nich i starania aby je realizować.
Po wszystkich pytaniach i cierpliwych odpowiedziach uczniowie mieli możliwość nabycia książki wraz z imienną dedykacją i autografem Autorki.
Spotkanie zostało zorganizowane przez wychowawczynię klasy Ib p. Anetę Kmiecik i było podsumowaniem projektu klasowego realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.