Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Wczoraj bibliotekę szkolną odwiedziła zaprzyjaźniona grupa przedszkolna Skrzaty. Okazją do tego miłego spotkania był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wstępem do zabawy było zapoznanie się z księgozbiorem naszej biblioteki, przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością klasycznych bajek, podczas odgadywania zagadek opisujących bohaterów literackich. Aby stworzyć książkę dla dzieci, trzeba najpierw wymyślić postać i osadzić ją w konkretnym miejscu i czasie. Właśnie taką swoją bajkę tworzyły Skrzaty na podstawie wylosowanych karteczek. A oto wynik jednego z losowań: biedronka – w przedszkolu – przed snem 🙂. Po tym trudnym zadaniu rozwijającym kreatywność, przyszła pora na połączenie w pary obrazków postaci z bajek z ich atrybutami. Nagrodą za wspaniałą współpracę była gra „Bajkowe Memory”. Już jesteśmy umówieni na jej dokończenie podczas kolejnej wizyty 🙂 Na zakończenie goście zostali obdarowani różnymi grami edukacyjnymi do samodzielnego wykonania, aby mogli nas wspominać w późniejszym czasie, podczas ich rozwiązywania w przedszkolu lub w domu.