Spotkanie autorskie z panem Tomem Justyniarskim

Uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim, a jego gościem był Tom Justyniarski – autor nowej lektury szkolnej.
Pan Justyniarski jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt, pedagogiem, trenerem, podróżnikiem, a przede wszystkim miłośnikiem zwierząt. Jest również pomysłodawcą pierwszego w Polsce i w Europie „Okienka Życia dla zwierząt”.
Swoje obserwacje świata zwierząt postanowił spisać na kartach książki pt. „Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”, którą w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej rodzice i nauczyciele uznali za najlepszą.
Podczas spotkania autorowi towarzyszyła mała suczka o imieniu Lusia. Dzieci były zachwycone obecnością pieska. Pisarz uczył psiego języka, tłumaczył, że człowiek jest odpowiedzialny za swego pupila i powinien go traktować jak członka rodziny. Wielokrotnie powtarzał uczniom ważne hasło, które stało się przesłaniem jego spotkań: ZWIERZĘTA TO NASZA RODZINA.
Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z autorem Psich trosk oraz Lusią. Każdy też mógł zakupić lekturę i zdobyć autograf pisarza. W szkolnej bibliotece czeka na Was ta książka. Zapraszamy do czytania.

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post