Wycieczka do Rycerki i Istebnej

Zmęczeni i uśmiechnięci uczniowie klasy 7d i 8b wrócili dziś z dwudniowej wycieczki do Rycerki i Istebnej. Pierwszego dnia grupa w towarzystwie przewodnika i jego przeuroczej suni ruszyła zdobywać góry. Zwieńczeniem wyprawy było wejście na Bendoszkę Wielką, skąd rozciąga się piękny widok na pasma Wielkiej Raczy, Wielkiej Rycerzowej, Baraniej Góry, a także na Małą Fatrę. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przy Krzyżu Jubileuszowym Ziemi Żywieckiej uczniowie odpoczęli i zregenerowali siły w schronisku na przełęczy Przegibek. Po powrocie do ośrodka i obiadokolacji był czas na gry i zabawy. W ruch poszły paletki i piłka, niemałych emocji dostarczył mecz w piłkarzyki 😉 Na zakończenie dnia przygotowano piknik ze smażonymi kiełbaskami. Drugiego dnia młodzież z Imielina wybrała się do Istebnej. Poznawanie miejscowości uczniowie zaczęli od lokalnych smaków, czyli lodów rzemieślniczych, a następnie odwiedzili Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, gdzie wysłuchali multimedialnej prelekcji o tematyce leśno-edukacyjnej i obejrzeli ekspozycję, ukazującą florę i faunę beskidzkich lasów. Jednak najważniejszym punktem programu tego dnia była wizyta w Parku Linowym Base Camp Istebna. Uczestników wycieczki, po przeszkoleniu przez instruktorów i pod ich czujnym okiem, czekała fantastyczna zabawa na czterech trasach o różnym stopniu trudności. Tym, którzy woleli mieć bliższy kontakt z ziemią, zapewniono wystrzałowe zajęcia ze strzelania z łuku, wiatrówki i Markera Tippmann 98c. Po emocjonujących atrakcjach w leśnej dolinie i obiedzie nadeszła pora pożegnać się z pięknym krajobrazem Beskidu Żywieckiego i wrócić do rodzinnego Imielina. Przedstawiamy wybrane zdjęcia z wycieczki. Link do pełnej fotorelacji z wyjazdu zostanie przesłany wszystkim uczestnikom mailem pod koniec weekendu.

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post