Projekt „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudzień 1981 – Pamiętamy”

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”. Celem tego projektu było przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego oraz przybliżenie historii „Solidarności” Regionów: Podbeskidzia, Śląsko-Dąbrowskiego i Częstochowskiego. Organizatorem tego projektu była Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, honorowymi patronami byli: Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego i Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego. Do projektu zgłoszono 1026 szkół. W naszej szkole przeprowadzono lekcje historii, wyświetlono film „Nie zabierajcie mamy”, przygotowano szkolne miejsca patriotyczno-historyczne. Uczniowie uczestniczyli w wybranych z pięciu konkursach wojewódzkich, a nauczyciele Mariusz Gąsiorczyk i Maria Habryka w wykładach i konferencjach. Szkoła uzyskała certyfikat za zrealizowane w ramach projektu zadania. Certyfikat ten odebrała podczas uroczystej gali w Pałacu Młodzieży w Katowicach Pani Wicedyrektor Szkoły Sylwia Kubica.

287965293_499716538586768_1560297437797087525_n

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post