Europejski Dzień Języków Obcych

26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych Spróbujmy zadać sobie pytanie DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH? Czy w dobie internetu nie wystarczy mi Google Translator? Dla kogo się uczę – dla rodzica, nauczyciela, czy może dla samego siebie i własnej satysfakcji? Jaka jest moja motywacja – czy to tylko maksymalna liczba punktów na teście lub na egzaminie ósmoklasisty, czy może coś więcej?
Na wrześniowych lekcjach języka angielskiego próbowaliśmy odpowiedzieć na powyższe pytania. Przeprowadziliśmy małą burzę mózgów, dzięki której powstał poniższy plakat. Uczniowie otrzymali jego mini wersję. Głęboko wierzymy, że będzie działał motywująco do dalszej nauki języków obcych w naszej szkole:-)
Poniżej filmy nakręcone przez naszych ósmoklasistów. Zobaczcie sami co daje im nauka języka obcego:) Uczmy się więc, bo warto!

FILM1

FILM2