Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie … kolorów świata”

Przedstawiamy Państwu informacje na temat ogólnopolskiego projektu „Świetliczaki na tropie … kolorów świata”, do którego przystąpiła nasza szkoła. To już kolejna odsłona tego projektu.
Organizatorem jest Wydawnictwo SUKURS reprezentowane przez redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w Szkole”, a szkolnym koordynatorem jest pani Teresa Porwit.
Projekt jest skierowany do grup świetlicowych i uczniów z klas 1-3, a jego celem jest zainteresowanie dzieci otaczającym światem.
Szczegółowe cele świetliczków:
– wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;
– uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
– działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju;
– rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
– nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
W ramach projektu będziemy realizować konkursy, zabawy, zajęcia artystyczne, projekcje filmów itp.

310619677_585456516679436_6471456781210439879_n