Projekt „Do Hymnu”

Mając na uwadze tak wielką rolę pieśni patriotycznych, nasza szkoła z dumą i wielką przyjemnością przystąpiła do udziału w projekcie “Do Hymnu”, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Jest to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych, polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Dziś, jako jedna z trzystu szkół zakwalifikowanych do piątej edycji konkursu, a zarazem jedyna z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, zaśpiewaliśmy trzy wybrane utwory pod batutą pani Zofii Kostorz. Nasz śpiew oceniali uznani wykładowcy akademiccy: profesor doktor habilitowana Aleksandra Paszek-Trefon z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz profesor doktor habilitowany Stanisław Krawczyński z Akademii Muzycznej w Krakowie. Dziękujemy serdecznie wszystkim za obecność w imielińskim kościele w tym szczególnym dla nas dniu.