Klasa 3a eksplorowała Jurę Krakowsko-Częstochowską

W dniu wczorajszym uczniowie klasy 3a odwiedzili Jurę Krakowsko-Częstochowską. Powodem wyboru tego miejsca na klasową wycieczkę był fakt omawiania na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej cyklu o parkach narodowych.🌲🌳 Dzieci miały zatem świetną okazję, by zobaczyć na żywo osobliwości przyrodnicze poznanego na lekcji Ojcowskiego Parku Narodowe. 🏞️Jednak na miejscu czekała na nich NIESPODZIANKA… Na wspólny wyjazd wybrała się z nami klasa ze szkoły w Chybicach w województwie świętokrzyskim. A to właśnie z nimi nasi uczniowie korespondują listownie od września tego roku. ✉️📮Jakże wielkie było zaskoczenie dzieci i ile radości sprawiła im możliwość poznania koleżanek i kolegów, których znali dotychczas tylko z korespondencji. Wspólnie odwiedzili Jaskinię Wierzchowską, przeszli szlakiem od Jaskini Łokietka, przez Bramę Krakowską wykonując po drodze zadania integracyjnej gry terenowej. A na koniec ognisko, kiełbaski i mnóstwo wspólnej zabawy. To był intensywny i pełen wrażeń dzień. Dziękujemy szkole z Chybic za wspaniały projekt edukacyjny trwający przez cały rok szkolny. A kto wie, może znajomości zawarte dzięki tradycyjnym listom przetrwają dłużej… 💌

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post