Świetliczaki na tropie kolorów świata

W minionym roku szkolnym uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych brali udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w ramach Akademii Świetlicowej, tj.: „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”. Tematem przewodnim były barwy flagi olimpijskiej symbolizujące poszczególne kontynenty. W trakcie zajęć Świetliczaki zmierzyły się z interesującymi zagadnieniami dotyczącymi przyrody i mieszkańców każdego z kontynentów. W Europie poznali wielkich malarzy i ich dzieła, kraj Andersena i klocków Lego oraz zawitali do Krainy Muminków. W Azji – tradycję parzenia herbaty i Kamishibai i Teatr Cieni. W Afryce powędrowali śladami Stasia i Nel oraz odwiedzili Madagaskar. W Australii spotkali się z Aborygenami i niezwykłymi na skalę świata endemitami. W Amerykach odwiedzili hollywoodzką „Fabrykę snów” i wioskę indiańską. Dzieci świetnie radziły sobie z wykonywaniem powierzonych im zadań. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wspólnej zabawy.

FOTORELACJA 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post