Usłysz ciszę w szkole…

W naszej szkole powstała STREFA CISZY I RELAKSU. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Powstało miejsce, w którym można odpocząć, posłuchać relaksującej muzyki, poczytać książkę. To miejsce, do którego uciekają w czasie przerw zmęczeni hałasem uczennice i uczniowie.
Strefa ciszy jest miejscem wyposażonym w różnego rodzaju siedziska, na których można się zrelaksować. Jest tam dużo spokojnych kolorów, co na pewno wpłynie na poprawę samopoczucia.
Uczennice i uczniowie, przebywający w wyznaczonej strefie ciszy, będą mogli:
– wykonywać czynności, które nie powodują hałasu np.: czytanie, rysowanie, pisanie, słuchanie relaksującej muzyki z głośnika,
– zrelaksować się, wypocząć od gwaru, jaki panuje na przerwach w szkole,
– skupić się, wyciszyć, poradzić sobie ze swoimi emocjami, szczególnie tymi złymi,
– poczytać książki, komiksy, czasopisma lub skorzystać z różnych gier, które rozwijają wyobraźnię.
Warunkiem przebywania w tej strefie będzie respektowanie ustalonych zasad.