Unijny projekt „Program dla szkół”

„Program dla szkół” to unijny projekt dla klas I-V koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.
MUZYCZNE WYZWANIE CHRUMASA to plebiscyt skierowany do uczniów szkół podstawowych biorących udział w unijnym „Programie dla szkół”, polegającym na udostępnianiu uczniom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych, a także na realizacji działań edukacyjnych dot. zdrowego odżywiania.