Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza

18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie wykonali szereg ciekawych aktywności, które przybliżyły im pracę pocztowców.
Dla klas pierwszych uruchomiliśmy szkolną skrzynkę pocztową, dzięki czemu każdy otrzymał pocztówkę z pozdrowieniami, poznając tym samym drogę listu od nadawcy do adresata.
Klasy drugie miały okazję przećwiczyć prawidłowe adresowanie, a następnie wybrały się na pocztę, by wysłać kartki do swoich bliskich.
Trzecioklasiści wykonali znaczki w wersji XXL, a także zaangażowali się w przepiękna akcję wsparcia dla dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Do pacjentów tego szpitala nadali swoje listy ze słowami wsparcia i otuchy.
Podsumowaniem całej pocztowej akcji była wizyta pani Naczelnik imielińskiej poczty wraz z panem listonoszem, którzy zaciekawili naszych uczniów opowieściami o swojej pracy. Dzieciom udało się nawet dowiedzieć, co nasz listonosz lubi robić po pracy
Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom i życzymy satysfakcji z wykonywania swojej pracy ✉️

FILM

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post