Nasi uczniowej na naukowej wystawie Body Worlds & The Cycle of Life

2 listopada uczniowie klas siódmych odwiedzili słynną na całym świecie anatomiczną wystawę „Body Worlds” w Galerii SZYB WILSON w Katowicach. Wszystkie eksponaty wystawy są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. Wystawa pokazuje ludzki organizm i jego poszczególne narządy w zdrowiu i chorobie. Ujrzymy na niej między innymi najmniejsze kosteczki człowieka – młoteczek, kowadełko i strzemiączko, układ kostny i mięśniowy, narządy jamy brzusznej, krążenie wieńcowe, mózg, płuca, wątrobę i inne narządy w stanie fizjologii i patologii. Możemy obserwować płody na różnych etapach rozwoju. Studentka medycyny bardzo ciekawie opowiadała o tym, jak jest zbudowany i jak funkcjonuje organizm ludzki.

FILM 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post